14.03 Shannon Paddy’s Tour 2018

Shannon Paddy’s Tour 2018
14.03.2018, Olsztyn, Nowy Andergrant
Otwarcie: 19.00 Start: 21.00
Bilety: 20zł – przedsprzedaż( AnderGrant, Sarmata, RockFan, www.andergrant.com), 30zł – w dniu koncertu
Święto patrona Irlandii – św. Patryka – z zespołem Shannon
Shannon – to olsztyńska grupa – legenda na polskiej scenie folkowej.
Założony w latach ’90 , zaliczany do nurtów niezależnych, przetrwał następujące po sobie gwałtowne przemiany polskiego rynku muzycznego, aż do dzisiaj. Konsekwentnie specjalizuje się w muzyce celtyckiej – irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej. Obecnie posiada w składzie sześcioro multiinstrumentów, muzyków wybitnych z Polski i Irlandii. Są to:
Marcin Rumiński – flety irlandzkie, mandola, mandolina, gitara, śpiew
Maria Rumińska – melodeon, kości, śpiew
Marcin Drabik – skrzypce
Patrycja Napierała – bodhran
Oisin Dillon (IRL) – śpiew, gitara
Jacek Fedkowicz – gitara basowa

Międzynarodowe obchody dnia świętego Patryka mają długą tradycję. Tego dnia cały Świat ubiera się na zielono, tańczy, śpiewa i wznosi toasty zielonym piwem i irlandzką whisky. Koncerty i wydarzenia tematyczne trwają niekiedy cały marzec. Shannon co roku stara się godnie uczcić patrona Irlandii organizując audycje edukacyjne, koncerty oraz premiery nowych płyt i teledysków.
Podczas tegorocznej, „patrykowej” trasy zespół wykona repertuar z ostatnich kilku albumów. Międzynarodowy skład, kilkoro wokalistów, niesamowita precyzja akustycznego grania folkowego, porywające reele i skoczne jigi – czyli kwintesencja irlandzkich obchodów Św. Patryka z jednym z najstarszych w Polsce zespołów wykonujących ten folklor – grupą Shannon